Jste zde: Home > O akcích

Dračí slet ve Skalách, již pojedenácté!

 Datum: 11.9.2018   Kategorie: O akcích   Komentáře (0)

Ve Skalách letos krom velkolepého draka očekáváme i slavného sběratele s jeho uznávanou putovní výstavou Draci kolem nás, která čítá mnoho záznamů o nejvzácnějších druzích. O výrobu draka se i letos postaraly děti z dětského domova v Písku.

 

V rodinné buňce, jak se v současnosti říká původní mateřské škole ve Skalách u Protivína, žije skupina dětí z píseckého dětského domova. Tato komunitní akce je mimo jiné oslavou vzájemného dobrého soužití místních občanů a dětí vyrůstajících v dětském domově, kterou si pochvaluje i starostka obce Pavla Poláčková. Na akci se potkají místní obyvatelé společně s dětmi a dobrovolníky z řad pořádajících organizací Letní dům a ŠVAGR. Mimo jiné se tak vytváří příjemný prostor pro setkání vychovatelů z dětského domova a dětí, které již domov opustily.

 

„Společné přípravy slavnosti vrcholí vždy ve čtvrtek a pátek, kdy s dětmi zdobíme draka, připravujeme kostýmy a masky do průvodu,“ uvádí Gabriela Studená z organizace Letní dům a dodává, že sama se nejvíce těší na společný průvod s drakem v čele.

 

Komunitní slavnost zahájíme ve 14 hodin tvořivým jarmarkem, který je určen především dětem. Zájemci si mohou vyzkoušet střelbu z luku, nechat si namalovat obličej, vyrobit chřestítko nebo si obkreslit draka. Na dračí průvod se můžete ozdobit zapůjčeným kostýmem či vyrobenou broží.

Všichni se pak v 15:30 vydáme průvodem ze Skal do nedaleké vesnice Budičovice, cestou nám krom draka bude dělat společnost hudební doprovod Víti Marčíka. Na návsi se drobně občerstvíme a zhlédneme loutkové představení s názvem Eliščiny pohádky.

Na zahradě dětského domova pak bude pro děti a jejich hosty připravena hostina, kterou již pojedenácté daruje firma Sodexo, s.r.o. Sobotní slavnost uzavře ohnivé vystoupení skupiny Fuegnis.

 

 

Vstupné dobrovolné; změny v programu možné.

Fotografie z minulých ročníků naleznete na www.letnidum.cz, ve fotoarchivu ŠVAGRa a na 2015; 2010; 2009

Video ze 3.ročníku Draků ve Skalách je ke shlédnutí zde.

 

Slavnost je každoročně realizována Letním domem, z.ú. ve spolupráci se spolkem Švagr, spolkem Polárka. Slavnost podporují obec Skály, Sodexo s. r. o., Nadace KONABO a Nadace Terezy Maxové dětem. Na financování projektu se podílí také Město Písek.

 


Přílohy:
Program Draci ve Skalách 2018, 101 kB

Přiložené obrázky:
Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
URL:
Zde můžete zadat adresu svých www stránek.
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 8: