Jste zde: Home > O akcích

Jaké byly mládežnické hory v Železné Rudě

 Datum: 19.2.2013   Kategorie: O akcích   Komentáře (1)

V termínu od 13.2 do 17.2.2013 se v Železné Rudě sešlo 15 mládežníků a několik ŠVAGRtet a ŠVAGRstrejdů a společně strávili tři nádherné dny plné lyžování a běžkování na zasněžených kopcích Šumavy.

 

Občanské sdružení ŠVAGR z Písku pro nás připravilo krásných pět dní zimního lyžařského tábora na Špičáku. Přijelo nás sedm dětí z dětského domova Staňkov, osm dětí z dětského domova Písek a tři děti z rodiny. Po celou dobu tábora se o nás starali naše Švagr tety a Švagr strejdové.

 

První den jsme se ubytovali v horské chatě Pod Svahem, řekli jsme si pravidla a večer začali módní přehlídkou – kolekce zimní oblečení na svah 2013. První se nám ukázala vedoucí teta Anet, která nám předvedla, co bychom na svahu měli mít na sobě. A pak to začalo… Byly jsme na řadě my děti. Každý předvedl svůj lyžařský model. Normálně musím to napsat. Vypadalo to trošku jako „striptýz“. Druhý den hned ráno jsme se rozdělili do skupinek. V první skupině byli ti, co stáli na lyžích poprvé a ve druhé skupině ti, co to umí. My velcí a zkušení lyžaři jsme šli lyžovat přímo na Špičák, který měří 1202 m.n.m. Ti menší, a méně zkušení, šli na dětské lyžařské hřiště s pohyblivým kobercem, které je hned pod Špičákem. Myslím, že to bylo luxusní jezdit na tak velké sjezdovce, která má pět hlavních tratí a snowpark. Já jsem jezdil pouze na první, druhé a třetí trase. Trasa č. 4 pro mne byla příliš prudká. Na vrchol Špičáku jsme jezdili čtyř sedačkovou lanovkou a sjížděli, co jsme mohli. Dokonce jsme skákali i na skokáncích ve snowparku.

 

V pátek následovalo opět lyžování. Večer jsme si promítali fotky a videa, které během dne vyfotili a natočili naše tety a strejdové. Čtvrtý den jsme se rozdělili. Polovina z nás jela na výlet na běžkách a ostatní šli lyžovat, tentokrát do lyžařského areálu Nad Nádražím. Zde jsme si dali k obědu v občerstvení smažený sýr s hranolkami. Závěrem odpoledne jsme si udělali „bojovku“. V lyžařských botách jsme došli až na vrchol kopce Belveder. Odtud jsme sjeli po sjezdovce, někteří na lyžích, někteří na snowboardech, jiní jen na bobech, až k naší chatě. Tento den oslavil narozeniny Švagr strejda Zorák, všechno nejlepší! K večeři jsme měli výborné lasagne. Na závěr jsme dostali diplomy a promítli si fotky a videa z daného dne.

 

Myslím si, že tento tábor se všem moc líbil. Švagr nám dal to, co jsme si přáli. Naši vedoucí s námi trávili svůj volný čas, a to zadarmo. Obrovské díky patří tedy všem švagr tetám, švagr strejdům a všem, co podpořili tento zimní tábor. Moc děkujeme!!!

 

 

Albín Augustýn Balát

DD Staňkov

 

Fotky z mládežnických hor jsou přidány na našich facebookových stránkách.

 

Tato akce je součástí celoročního projektu „Jsem tady a budu tady!", který je financován z darů veřejné sbírky společného dlouhodobého projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti s názvem POMOZTE DĚTEM! a z příspěvku Města Písek.

 


 

 

Také DĚKUJEME SKI AREÁLU ŠPIČÁK

ZA SPOLUPRÁCI A PODPORU PŘI REALIZACI

TOHOTO ZIMNÍHO TÁBORA.

 

 

 

 

 

 

 


Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
URL:
Zde můžete zadat adresu svých www stránek.
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: