Studenti Jihočeské univerzity vybrali na ŠVAGRa neuvěřitelných 78 302 Kč

 Datum: 17.1.2013   Kategorie: Dárci a finance   Komentáře (1)

V září 2012 zahájilo občanské sdružení ŠVAGR aktivní spolupráci s Ekonomickou fakultou Jihočeské Univerzity v Č. Budějovicích. Studentské týmy v rámci semestrální práce realizují své originální projekty, které mají podpořit činnost obč. sdružení ŠVAGR. Vlaďka Zborníková vypráví: „Vše byl nápad Radka Touška. Seznámili jsme se na letním táboře. Radek patřil k dobrovolnickému kuchařskému týmu, který se o nás na letním táboře týden staral.Později se odtajnil a z milého kuchaře se vyklubal zkušený vysokoškolský pedagog a logistik, dlouze jsme v kuchyni povídali, plánovali a na konci prázdnin byl plán na stole.Naše práce ve ŠVAGRu a prý i naše logistika ho velmi zaujala!.
 
V. Zborníková představila na úvodní přednášce studentům ŠVAGRa, cyklus akcí, složení dobrovolnického týmu, plány a také nejistou finanční situaci. Radek Toušek představil studentům nápad záchranného plánu pro ŠVAGRa. Studenti se rozdělili do 7 týmů, během podzimu vzniklo 7 originálních projektů. Pro ŠVAGRa se sbíral starý papír, promítaly filmy, proběhl koncert v Branišově i turnaj v Člověče nezlob se, tančila se ZUMBA i společenské tance, vyučovala se sebeobrana. V ročníkové soutěži projektů vyhrál však tým Skrytá identita s projektem Volba MISS Jihočeské univerzity, nejenom proto že výtěžek téměř 54 000 všechny příjemně šokoval, ale i proto, že akce byla velmi dobře během 2 měsíců připravená a manažersky zvládnutá a získala podporu hejtmana Českých Budějovic, ekonomické fakulty i samotné Jihočeské univerzity.

 

Studenti na záchranu ŠVAGRa přispěli celkem 78 302 Kč.


 „To jsem nečekala“, s dojetím konstatovala při slavnostním předání výtěžku sbírky předsedkyně sdružení ŠVAGR Vlaďka Zborníková. „ Je ale pravda, že Radek Toušek, jejich vyučující a autor nápadu, tipoval 70 000, on jim věřil. “, dodává.

„Studenti přinesli jste nám štěstí, začalo se nám opět dařit. Z celého srdce vám za malé i velké ŠVAGRy děkujeme.Tak uzavřel odpoledne Martin Zborník, místopředseda ŠVAGRa.

Peníze na záchranu použije ŠVAGR na cyklus volnočasových akcí nejen pro děti z dětských domovů, se kterými již více než 13let pracuje.

 

„Tento zápočet a zkouška opravdu nebyla zadarmo a opsat se fakt nedá. Mám za sebou také studium na VŠ, i když sociálního směru a podobné projekty, které přímo ústily do reality, si dodnes pamatuji a dokonce z nich čerpám. Vždyť ŠVAGR také vznikl na VŠ kolejích a vedla jsem ho už jako studentka“, říká Vlaďka Zborníková


 

Te to projekt je realizován v rámci spolupráce s Ekonomickou fakultou Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích - Studenti zachraňují ŠVAGRa. Studentské týmy v rámci zimní semestr říjen 2012 – leden 2013 realizovali své originální projekty, které mají podpořit činnost našeho občanského sdružení ŠVAGR. Více informací naleznete zde.

 

Všem ještě jednou moc děkujeme.

Vladimíra Zborníková


 


Související články

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
URL:
Zde můžete zadat adresu svých www stránek.
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 2:
 
 


Jezdíte rádi na naše akce?

 Kontakt:
Občanské sdružení ŠVAGR
Píseckého 131
397 01 Písek
tel: 777 020 914

kancelář: 380 602 036

e-mail: info@svagr.net
č. účtu: Raiffeisen BANK
1603595001/5500

IČ 65983033

 

náš FACEBOOK

Mailing-list
Přihlašte se k odběru novinek