Jste zde: Home > O akcích

Jaký byl Jarní pobyt - NEBOJ, NEBOJ! ŠVAGR je tu s tebou II.

 Datum: 25.3.2020   Kategorie: O akcích   Komentáře (0)

ŠVAGR zahajuje svůj každoroční cyklus akcí tradičně o jarních prázdninách. Termín přizpůsobujeme dětem z dětských domovů Písek a Zvíkovské Podhradí. Letos na nás vyšel poslední termín jarních prázdniny, tedy od soboty 7.3 do pátku 13.3.2020. Jako po mnoho let, jsme společně vyrazili do námi milované Zátoně na Vltavě.

 

Téma bylo víc než aktuální. Navazovali jsme na úspěšný loňský rok, kdy jsme nevyčerpali inspiraci knihou Neboj, Neboj! od Lukáše Urbánka na téma strachu a jak s ním pracovat a zvládnout ho. Tábor z počátku probíhal naprosto normálně dle našich plánů. Pracovali jsem se strachem. Hned v úvodu, jsme s dětmi hovořili o tom, jak se strach projevuje a čeho se bojí. Docela nás zaskočilo, že většina z nich uváděla, že jeden z jejich aktuálních strachů je z koronaviru – říkali třeba kolo-na-viru, nebo také kotletaviru. Musím připomenou, že to bylo ještě 2 dny před prvním velkým úterním oznámení vlády o uzavření všech škol. Dalo by se očekávat, že děti budou jásat, ale světe div se, minimálně polovina z nich byla nečekaným prodloužením „prázdnin“ zaskočena.

 

Vzhledem k tomu, že jsme byli ale v opuštěném příhraničním místě, kde trvale žije jen 10 obyvatel, mohli jsme docela nerušeně pokračovat v našem programu. Vyráběli jsem tedy koláže na téma strach, věnovali se pověrám, měli jsme bojovku, kde se dalo získat 10 návodů jak překonat strach, zahráli jsme si divadlo na téma pověr, i jsme si užili probouzející se jarní přírodu a venkovní hry, jako třeba šiškovou bitvu na bývalém keltském pevnosti - Oppidu. Okořeněním bylo také středeční nečekaná odpojení elektřiny a vody, což jsme vzali jako výzvu a poobědvali letošního prvního buřta na ohni. Vzhledem k tomu, že jsme na táboře zažili i vyhlášení nouzového stavu, museli jsem vše dětem vysvětlit a pomoci jim to pochopit. Náš tábor končil příznačně 13 v pátek, naštěstí ale vše dobře dopadlo, je to totiž jen pověra.

 

Na tento pobyt asi nikdo z nás jen tak nezapomene, ale věříme, že návody na zvládání strachu nás všechny dobře ochrání. Plánované ŠVAGR Velikonoce díky koronaviru sice nebudou, nic se ale neděje, potkáme se zase v lepších časech a to třeba hned na letním táboře.

 

Tato akce a naše činnost je tradičně podporována městem Písek, a množstvím našich darcům za což moc děkujeme.

 

Fotoreportáž 40 vybraných fotek z akce najdete na zde.


Související články

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
URL:
Zde můžete zadat adresu svých www stránek.
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: