Jste zde: Home > O akcích

Milujeme Prahu! aneb jaké byly podzimky

 Datum: 10.11.2019   Kategorie: O akcích   Komentáře (0)

Na podzimním táboře v Praze, kterého se letos se spolkem ŠVAGR zúčastnilo 20 dětí ze 3 jihočeských dětských domovů z Písku, Žíchovce a Volyně, jsme se opravdu nenudili. Zažili jsme opravdu spousty srandy, zábavy, poznávali jsme tajemné pražské uličky a nechyběla ani každoroční procházka historickým centrem. Pro někoho byla premiéra jet metrem, tramvají a nebo dokonce lanovkou na Petřín.

Odvážlivci se překonali a zdolali několik překážek v lanovém parku, kde jsme si nakonec i opékali buřty k obědu, a využili tak jeden z posledních teplých dnů tohoto roku. A protože bez práce nejsou koláče (ani buřty a možnost lezení) příspěvek lanovému centru jsme si zde odpracovali. K podzimním prázdninám v Praze patří pravidelně i návštěvy galerií. Tentokrát jsme vyrazili do centra současného umění DOX. Prostor nás úplně ohromil a výstava Petra Síse O létání a jiných snech nám přinesla mnoho nečekaných zážitků. Ztišit se a vnímat velkoplošné obrazy kolem sebe si nakonec zkusil každý a nikdo nelitoval.

Další den jsme si vyzkoušeli, jaké je to být slepý, na Neviditelné výstavě, kde se návštěvníci hodinu pohybují v absolutní tmě. Byl to opravdu silný zážitek. Každá skupina si mohla část programu zvolit podle svého gusta. Někdo jel na bobovou dráhu, někdo zase do Národního muzea nebo do Hopsária. Každý den jsme měli alespoň jedno jídlo v restauraci a jedno jídlo jsme si sami uvařili. Z vlastních zdrojů jsme si připravovali i svačiny. Každá skupina hospodařila s určitou finanční částkou na celý pobyt a museli si vždy ve skupině rozhodnout, kterou akci navštíví, kde budou jíst a hlavně kolik je to bude stát. Celým táborem se tedy prolínalo téma finanční gramotnosti. A nemyslete si, že jsme si jenom užívali a bezcílně se toulali po Praze. Jako každý rok jsme se dozvěděli hlavně od našeho "strejdy Zoráka" plno informací o pražských památkách a také o životě ve velkoměstě.

 

PODROBNOU FOTOREPORTÁŽ Z NAŠEHO PODZIMNÍHO POBYTU NAJDETE ZDE. NEBO JEN MENŠÍ VÝBĚR FOTEK


Všichni jsme si z Prahy odvezli spousty zážitků, zkušeností a nových informací, které se nám určitě budou hodit. A už se nemůžeme dočkat, až se zase všichni potkáme na dalším táboře, který se koná v březnu v Zátoni v době jarních prázdnin. 

 

Tato akce a naše činnost je podporována městem Písek, za což moc děkujeme.


Související články

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
URL:
Zde můžete zadat adresu svých www stránek.
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 6: