Jste zde: Home > O akcích

Hurá do lesa – ŠVAGR nevydržel a řádil na Hradišti, můžete s námi i vy

 Datum: 8.3.2021   Kategorie: O akcích   Komentáře (4)

My ve ŠVAGRu jsme museli zrušit už 3 ŠVAGRakce a Velikonoce 2021 budou další na řadě. Protože celoročně rádi děláme s dětmi, jsme z toho smutní, ale rozhodli jsme se s trudomyslností bojovat.

Zveme vás tedy do lesa. Nejsme první ani poslední, v okolí Písku je v kovidové době k nalezení hned několik těchto stezek, třeba stezka Souhvězdí T.J. Sokol Písek - odbor všestrannosti, či QR kódy Floorball clubu Písek, nebo třeba nově a s Centrem kultury po Píseckých horách.

Jen tak dál, těch není nikdy dost.

Objevila jsem na instagramu podařenou zimní bojovku u Martiny Daniškové (@syroovka) a řekla si, že ji uděláme v Písku všem pro radost. Martina byla tak hodná, že mi jí poslala. Zima ještě neskončila, i když už jaro voní ve vzduchu a sněženky se prodraly sněhem na svět. Proč si tedy nezpestřit smutné dny nějakou aktivitou v lese?

Doma vyšli ze ŠVAGRcviku a nechali se celkem dlouho přemlouvat, ale nakonec mě v tom nenechali. Každý přiložil ruku k dílu a s bojovkou mi pomohli. Zorák vymyslel vhodnou trasu, Jonáš mi pomáhal laminovat, Žofka luštila jako pokusný králík úkoly a Rozárka ji s kamarádkou došly pověsit na trasu.

Bojovka najdete na Hradišti, na velkém asfaltovém okruhu kolem Hradišťského vrchu. Trasa je dlouhá 2 km . Čeká vás 8 úkolů na téma les v zimě, spíše pro předškoláky a pro mladší školáky. Trasa je vhodná pro kočárky, kola i odrážedla a vyrazit můžete až do 21.března. Zimní bojovku pěkně uklidíme, lesu poděkujeme a pak přijde jarní bojovka. A pak? Bude léto a my opravdu věříme, že se potkáme na tradičním letním ŠVAGRtáboře v Hříběcí. Pořád je na co se těšit.

Vaše Vlaďka

Trasa stezky: https://mapy.cz/s/nokurehoso

 

PS: Děkuji hlavně Martině „Syroovce“ za materiál a všem Zborníkům za pomoc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tjsokolbrozany.blogspot.cz

 

 

 

Zdroje:

https://www.napadyproanicku.cz/images/clanky/listy/cestaVlocek.pdf https://cz.pinterest.com/pin/356277020501688392/ https://cz.pinterest.com/pin/7740630599033274/ https://cz.pinterest.com/pin/482377810068712933/ https://junior.rozhlas.cz/prectete-si-pet-zajimavosti-o-snehu-8051479 ostatní obrázky autorka:)


Související články

Přidat komentář:
Jméno:
E-mail:
Zde můžete zadat svůj e-mail. Pokud zatrhnete volbu "Zobrazit e-mail u komentáře", bude e-mail zveřejněn.
  Zobrazit e-mail u komentáře
URL:
Zde můžete zadat adresu svých www stránek.
Komentář:
 Opište prosím číslo do pole pod obrázkem
 
 Opište číslo 1: