Jste zde: Home > O ŠVAGRu > Životopis ŠVAGRa

Životopis ŠVAGRa

Životopis ŠVAGRa

Jmenuji se celým jménem štáb víkendových akcí gottwaldovských rodáků, ale všichni mi říkají "ŠVAGŘe". Narodil jsem se skupince nadšenců v roce 1992 ve Zlíně (proto gottwaldovských...). Dělali jsme společně tábory pro dětičky zdravé i nemocné. Mým strýčkem - patronem bylo sdružení HANDICAP.

 

V roce 1994 při přípravě letního tábora v Ostružně jsem vyvěsil na nástěnky několika škol inzerát, že sháním další nadšence do party. A tak přišli Zorák, Vlaďka, Radka, Zip a několik z nich zůstali až dodnes. Dětí, dospěláků i akcí přibývalo. O Velikonocích jsme upletli pomlázky, na jaře našli společně první jarní kytičky, v létě jsme se vydali na cesty s Gulliverem, na podzim sestrojili draky, na sáňkách zdolali Jizerské hory a byl tu nový rok.

 

Jsem o rok starší a nejen já, ale i oni - nadšenci. Do čela se dostávají mladší a z moravského Zlína se stěhuje vedení do Českých Budějovic. Naším patronem je občanské sdružení 5P (pomoc, péče, postižení, podpora, porozumění). Mění se plno věcí a hlavně celá organizační struktura. O penízky a paragrafy se stará velký rádce David Kostohryz. Na akce jezdí více dětí a nejenom děti s vozíkem, naslouchátkem, berličkami, s nemocnou dušičkou, ale i děti z dětských domovů bez maminky a tatínka.

 

Najednou jsem narostl a děti se mnou jezdí až desetkrát do roka. Pomalu jsem dospěl a českobudějovické sdružení 5P se o mě už nemohlo nadále starat, protože jsem pro svůj život vyžadoval spoustu času a energie. Tak jsem se 2. 3. 1998 rozhodl postavit na vlastní nohy. Vzal jsem na sebe tu velkou míru zodpovědnosti. A tak teď dělám pravidelně všem ŠVAGRdětem tetu a strejdu.

 

A aby toho nebylo málo, dělám také akce pro ty odrostlejší, kde si třeba jen tak povídáme o životě. Myslím si, že v určitém věku je právě to povídání dost užitečné.

A abych nezapomněl, moc se mi líbí v Červené Řečici nedaleko Pelhřimova, kde jsem našel spoustu kamarádů. Vždy třetí víkend v srpnu se tady na překrásném renesančním zámku slámuje. A jestli nevíte, co si pod Slámováním představit, přijeďte, jste srdečně zváni.

 

Zase jsem o rok starší a letos jsem dostal sice trochu předčasně k narozeninám dárek. Lidem, kteří se o mně starají se podařilo získat pro mě něco jako občanský průkaz. To znamená, že 5. 2. 2002 jsem získal od Krajského úřadu v Českých Budějovicích pověření k výkonu sociálně-právní ochraně dětí v rozsahu: ochrana dětí před škodlivými vlivy a předcházení jejich vzniku a také zřizování a provozování výchovně rekreačních táborů pro děti. V praxi to znamená, že jsem byl dostatečně prověřen a žádný dětský domov ani rodič se nemusí bát mi svěřit své dětičky.

 

Už jsem opravdu velký a už se mi nechtělo pořád se stěhovat z místa na místo, a tak jsem se v srpnu 2002 po velkém a dlouhém snažení nastěhoval do své první kanceláře. Sídlím tady společně ještě s jedním píseckým sdružením INKANO. Je to v Píseckého ulici 131 v Písku, na cestě od kostela k Putimské bráně, a pokud chcete, můžete mě sem přijít navštívit. Mám tady velikou knihovnu, jsou tady všechna fotoalba a já tady mám klid na svoji práci.

 

To jsem zvědavý, co mě ještě čeká...


Jezdíte rádi na naše akce?

 Kontakt:
ŠVAGR z.s.
Píseckého 131
397 01 Písek
tel: 777 020 914

kancelář: 380 602 036

e-mail: info@svagr.net
č. účtu: Raiffeisen BANK
1603595001/5500

IČ 65983033

 

náš FACEBOOK

Mailing-list
Přihlašte se k odběru novinek