Jste zde: Home > O ŠVAGRu > Pro koho to ŠVAGR dělá? > Práce s komunitou

Práce s komunitou

Švagr ve městě, uprostřed komunity

ŠVAGR je tvořivý a chce si hrát. ŠVAGR se nikdy nenudí, vždyť známe heslo,kdo si hraje - nezlobí. Snad by se mohlo někomu zdát, že už nevíme, co roupama dělat, a proto vyrábíme objekty ze slámy. Avšak většinu z nás vždy zajímaly netradiční výtvarné techniky, které jsme dělali často s dětmi. Když jsme si vzpomněli na svá školní léta a kresbu zátiší či Aurory, museli jsme se otřepat. Chceme sami na sobě napravit hříchy a zkoušet nové věci, a proč bychom u toho měli být pouze my? Nabízíme tuto možnost i ostatním. Slámování a Hlínování má happeningový charakter a je přístupné všem bez rozdílu věku. Všichni, kdo se nechtějí dívat na televizi jsou zváni.

Slámování:

Komunitní akce Slámování se koná již tradičně na úžasném renesančním zámku v Červené Řečici a je určená nejenom obyvatelům této obce, ale všem lidem, kterým není lhostejný život v jejich městě a kteří si chtějí užít spoustu legrace a ještě se naučit slámovat. V roce 2002 proběhne již šestý ročník Slámování.

Hlínování:

V Písku se uskutečnil na jaře 2000 výtvarný happening s názvem Hlínování, cílem bylo podnítit tvořivou aktivitu v občanech města. Každý, kdo procházel parkem a měl chuť tvořit, mohl vyzkoušet hrnčířský kruh, malovat rukama, experimentovat s řadou netradičních technik a materiálů.


Jezdíte rádi na naše akce?

 Kontakt:
ŠVAGR z.s.
Píseckého 131
397 01 Písek
tel: 777 020 914

kancelář: 380 602 036

e-mail: info@svagr.net
č. účtu: Raiffeisen BANK
1603595001/5500

IČ 65983033

 

náš FACEBOOK

Mailing-list
Přihlašte se k odběru novinek